Радио Милева
мајчинството не бира место

Доењето во јавност одамна не е табу, а Шехерезад го примени на дело (фото)

Доењето во јавност одамна не е табу, а Шехерезад го примени на дело (фото)

Турската актерка Бергузар Корел и сопругот Халит Ергенч, најпознати по улогите на Шехерезада и Онур во серијата „1001 ноќ“, минатата година во 2021 година во месец ноември го добија своето трето дете.

Бергузар роди девојчекое го носи името Лејла.

Актерите се максимално посветени на своите три деца, а особено најмалата го има комплетното внимание од мама. Бергузар откридека нема мајчинството не бира место, па така без никакви предрасуди го дои своето малечко во јавност.

Фотографијата се најаде на социјалните мрежи,а до неа е и сопругот, насмеан веројатно од папараците кои го уловиле тој момент.


Бергузар и Халит се во брак од 2009 година, а покрај Лејла ги имаат и синовите Али и Хан.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева