Радио Милева
фудбалски бизнисмен

Додека Карлеуша им слави роденден на ќерките во Париз, Душко Тошиќ е пред нов предизвик: Фудбалерот се впушти во нов потфат (ФОТО)

Додека Карлеуша им слави роденден на ќерките во Париз, Душко Тошиќ е пред нов предизвик: Фудбалерот се впушти во нов потфат (ФОТО)

Душко Тошиќ го пропушти роденденското патување на своите ќерки и не отиде во Париз со Јелена и девојките. Причината за оваа одлука нема позадина, како што им се чинеше на многумина, но сега се покажа дека  Душко овојпат отсуствува поради многу важни деловни обврски.

Имено, тој го пропушти семејното патување во Париз поради важен деловен ангажман, што го има деновиве во Истанбул.


Покрај успешната фудбалска кариера, која се’ уште не е завршена, Душко летово започна да работи и друга работа тесно поврзана со фудбалот. Имено, како што пишуваат спортските медиуми, тој започна успешна менаџерска кариера. Откако успешно го договори трансферот на Ришаир Живковиќ во Црвена звезда, спортистот се фрли во нов деловен потфат.

Имено, во Истанбул, Душко Тошиќ договари трансфер, односно едногодишна позајмица во Бешикташ. Неговиот колега Миралем Пјаниќ ќе игра една година за турскиот клуб, кој ќе му плати на неговиот матичен клуб во Италија речиси три милиони евра.

Душко Тошиќ работи вредно, така што по фудбалската кариера да има добро платена работа, тесно поврзана со неговата голема страст, фудбалот. На тој начин, тој ќе им обезбеди на своите ќерки светла иднина, а исто така ќе го зголеми семејниот капитал што тој и неговата сопруга Јелена вредно го стекнуваа со години.

Останати вести од Радио Милева