Радио Милева
секс бомба во бикини

Додека го темнееше тенот, на многумина им го разубави денот: Кога ќе ја видите Нора како се сонча, светот ќе ви се преврти „наопаку“! (ФОТО)

Додека го темнееше тенот, на многумина им го разубави денот: Кога ќе ја видите Нора како се сонча, светот ќе ви се преврти „наопаку“! (ФОТО)

Убава, згодна, атрактивна, сексапилна, бујна, стројна… нема епитет што не може да и се припише на македонската „задругарка“ и однеодамна ТВ водителка на српската Ред ТВ, Елеонора Нора Миљковиќ.

Кога Бог делел убавина, а мајката природа ја обликувала, очигледно Нора застанала меѓу првите во редот. Естетската хирургија само го надополнила или малку коригирала она со што природата ја  надарила, па затоа денес Нора изгледа како авион… Како секс бомба која пука од убавина, привлечност и сексапил  во секоја прилика.

А поубава прилика од онаа „среде лето“  и годинава да ја видите во бикини – нема! Нора не седеше дома и кога сите седеа, а за темнеење на тенот лани се подготвуваше топлес на тераса.

Годинава, со време си ја фати работата, па атрактивната „задругарка“  го наполни куферот со различни модели костими за капење и замина таму каде што ќе може мирно и спокојно да се исонча.

Костимите различни, од танга мини бикини во разни дезени, до едноделни, во кои Нора изгледа толку секси, што на женската конкуренција околу себе и набива комплекси. Ама затоа на оние од посилниот пол им го крева адреналинот, поттикнува фантазијата, зголемува копнежот и желбата што подолго да гледаат и во ликот и во бујните облини на расната убавица во бикини.

Ова лето на Елеонора очигледно и се омилени две комбинации: Она со гаќички во животински леопардов принт и горен дел во „хард ен хеви“ манир, со метални нитни или боцки преку градите, што ве тера на се друго да заборавите, кога ќе фрлите поглед на расната убавица. А погледот од неа долго нема да го симнете.

Розовата “фламинго“ комбинација е посебна атракција, поточно во неа атрактивната „задругарка“ само го потврдува сиот свој телесен раскош, но и многу повеќе од тоа.

Кога ќе ја видите Нора како изгледа во него додека се сонча, светот ќе ви се преврти „наопаку“!

Тогаш  наместо во убавото лице на водителката од ТВ Ред, ќе се соочите со малку поинаков поглед.

Ако сте вистински маж, од него веројатно долго нема да сакате да се одвоите, зашто додека Нора легната покрај базенот го темнее тенот и вам ќе ви го разубави денот!

Фото: Инстаграм принтскрин/__elle.m__

 

 

Останати вести од Радио Милева