Живот и Стил

Додајте ги во кафето овие три состојки и гледајте како килограмите се топат

Додајте ги во кафето овие три состојки и гледајте како килограмите се топат
Кафето, понекогаш ни се чини, навистина како магичен напиток. Освен тоа што наутро не спасува за да не заспиеме  на работното место, ни дава на нас енергија во текот на денот, а ако пиеме во умерени количини, коринсно е и за нашето здравје.
Исто така, кафето е одлично средство за губење на калориите бидејќи го забрзува нашито метаболизам, а посебно ако пиеме на начин на каков и го откривме.
Во утринското кафе морате да додадете само три состојки кои веројатно веќе ги имате во кујна, а станува збор за циметот, кокосовото масло и мед. Освен тоа што овој супер напиток може да помогне да го решите проблемот со килограмите, туку е навистина превкусен.
Еве што ќе ви биде потребно?
1 лажичка цимет
3/4 филџан кокосово масло
1/2 филџан мед
За почеток сите овие горе наведените состојки помешајте ги во помала чинија и ставете ги во фрижидер. Тука можете да ги чувате дури и неколку дена.
И потоа секое утро кога ќе подготвувате кафе во него ќе додадете една до две лажчки од смесата. И тоа е тоа. Конзумирајте вакво кафе секој ден и резултатите  би требало да бидат видливи за брзо време.
извор:сител.мк