Живот и Стил

Дневен хороскоп за среда, 8-ми февруари

Дневен хороскоп за среда, 8-ми февруари

ОВЕН
Сакате да се издигнете, но тоа значи да се ослободите од гравитецијата и луѓето кои ве влечат надолу. Оваа седмица почнавте добро да го организирате личниот живот од сите страни и агли. Седмицава, кога Месечината е во Девица разговара со Нептун во вашиот сектор на завршетоци, тивката рефлексија сè уште може да биде малку заматена од некоја долготрајна конфузија за минатото и насоката во која се движи вашиот живот. Меркур во последните степени на Водолија ве води со тоа што ве поттикнува да разговарате со пријател кој може да ги види работите од надворешна перспектива.

БИК
Денеска можеби ќе се почувствувате како аутсајдер меѓу вашите пријатели и колеги поради вашата уникатна гледна точка и досетливоста. Страстен разговор за некоја тема може да ве поттикне да размислите за нов пристап, а денеска може да донесете брзи одлуки за кои се чувствувате сигурни, но за кои ќе жалите наредните денови поради неизвесност. Фокусирајте се на фактите и запомнете да избегнете назадување откако ќе изберете патека заснована на факти и податоци.

БЛИЗНАЦИ
Доколку нешто не ви е во видното поле, по навика нема ни да размислувате за тоа. Подобриот пат за вас е во спротивната насока.

РАК
Никој не сака да се изложува на ризик, но денеска може да се чувствувате ранливи кога споделувате мисли и чувства, едноставно затоа што не е лесно да се биде толку транспарентен во моментов. Со тоа што Меркур го завршува својот транзит во Водолија, вашиот таен сектор е интензивно активиран. Секоја тајна се чувствува како товар што треба да се носи, а вие барате олеснување. Наместо да ги испуштате вашите мисли и чувства на социјалните мрежи, размислете за помош од добар пријател на кој му верувате или од терапевт.

ЛАВ
Има многу што да се распакува емотивно деновите. Како што енергијата на полната Месечина викендов ќе почне да опаѓа, вие сте подготвени целосно да го прифатите она што Месечината во Девица го нуди на лично ниво. Ова е вашето време да ја исчистите куќата и повторно да го воведете структурниот ред во вашиот живот. Работите почнуваат и завршуваат со вас. А тоа може да значи целосна ремонт на вашиот личен простор, од мебелот до видот на облеката.

ДЕВИЦА
Размислувате многу за следното поглавје од вашиот живот. Додека вашата владејачка планета се подготвува да влезе во нов хороскопски знак, работите се чувствуваат поинаку, но сè уште ништо не е променето. Вашето срце се движи во нова насока. Вашите креативни мисли течат и наскоро ќе бидете подготвени да направите нешто големо.

ВАГА
Практични сте, но има и дел од вас кој мечтае. Токму сега токму тој сонувачки дел од вас е доминантен поради Венера во Риби. Венера во вашиот рутински сектор може да го поткопа напредокот. Претпочитате бегство од секојдневниот живот, отколку да се занимавате со деталите. Со Месечината во Девица на грбот, можеби ќе ви биде потешко од вообичаено да останете фокусирани на позитивното, но можете да го направите тоа. Со Венера, која денеска слатко комуницира со Уран, нешто позитивно може да се случи. Не сакате да го пропуштите денешното чудо, резервирано само за вас.

ШКОРПИЈА
Понекогаш не можете да го откриете проблемот затоа што сте премногу блиску до огнот за да го забележите. Романтиката може да ви изгледа како скалило и да треба да се направи важен разговор за да се расчисти атмосферата. Едно нешто што треба да се има на ум е дека Плутон моментално тесно соработува со Меркур во вашата сфера на комуникациите. Значи, преголемиот интензитет може да има контраефект. Бидете внимателни, бидејќи може да испаднете посилни отколку што претпоставувате.

СТРЕЛЕЦ
Денеска ќе мислите само на работата и на резултатите. Го сакате процесот и имате страст за она што го правите. Сепак, добро е да знаете дека ќе бидете оценети. Еден љубезен збор и проверка може да се одрази многу добро врз духот. И вие ќе добиете едно таков.

ЈАРЕЦ
Нешто треба да се промени и вие сте подготвени за промена. Ако ви претстои правна работа или важен состанок деновиве, ќе имате можност да ги изнесете вашите аргументи и да добиете олеснување. Примената на Плутон во конјункцијата со Меркур ви помага да го трансформирате вашиот живот – на подобро.

ВОДОЛИЈА
Многу пораснавте оваа година, а со Сонцето во вашиот знак овој месец, животните лекции што сте ги научиле сега се покажуваат корисни. Сатурн не завршил со задачите што допрва треба да ги исполните, важната порака денеска е да останете самоуверени и вредни. Кога Сатурн ќе го напушти вашиот знак во март, ќе добиете нешто добро за вашите неволји.

РИБА
Малку простор ќе биде полезно за вас. Со Венера во вашиот знак уште две седмиц, многу е лесно да претерате со работите, особено во сферара на љубовта. Можеби не е толку лесно да се постигне перспектива додека Венера и Нептун се толку блиску до вашиот знак. Но квадратурата, којашто Венера ја прави со Марс, ве принудува да признаете дека некои работи треба да се решат без емоции, а тоа ги вклучува и врските, во кои сте вљубени.

извор:нетпрес.ком.мк