Живот и Стил

Дневен хороскоп за Сабота, 2-ри април 2022 година

Дневен хороскоп за Сабота, 2-ри април 2022 година

ОВЕН

Бидете внимателни со новата деловна соработка. Невработениот Овен може да добие одлична нова деловна понуда. Слободниот Овен ќе започне одново. Овните кои се во врска минуваат низ тест фаза, бидејќи може да дојде до недоверба. Тахикардија, консултирајте се со кардиолог.

БИК

Ве очекуваат важни вести од странство. Ви претстои успешен период доколку вашиот бизнис се заснова на соработка со странство. Денес можете да одите на патување заедно со партнерот. Има се поголемо зближување. Хормонална нерамнотежа.

БЛИЗНАЦИ

Денес се ќе ви биде многу полесно. Искористете ја приврзаноста на планетата бидејќи правилниот деловен потег може да ви донесе значителен профит. Близнаците кои се во врска може да очекуваат сериозен разговор со партнерот. Тоа е криза на доверба. Грижете се за урогениталниот систем.

РАК

Искористете ги поволните аспекти бидејќи вистинскиот деловен потег може да ви донесе значителен финансиски напредок. Зголемениот магнетизам ќе ве натера да го привлекувате вниманието на спротивниот пол на секој чекор.Оние Ракови кои се во врска можат да бидат искушувани. Проблем со тироидната жлезда.

ЛАВ

Завршување на важна работа што сте ја започнале порано. Денес се соочувате со посебен успех доколку се занимавате со недвижнини. Голема финансиска добивка. Лавовите кои се во сериозна врска интензивно размислуваат за основање семејство. Главоболки поради синузитис.

ДЕВИЦА

Овој ден може да ви донесе успех на службено патување или како дел од професионалното усовршување, доколку полагате некои испити. Девицата ја очекува стабилизација на емотивен план. Слободните Девици можат да се заљубат на прв поглед. Проблеми со гласните жици.

ВАГА

Невработената Вага може да добие важен повик за интервју за работа. Се ќе зависи од вашето ниво на самодоверба. Бидете внимателни бидејќи може да се појави покомплексна ситуација на љубовен план, во форма на паралелна врска. Одморете повеќе, претерате.

ШКОРПИЈА

Денес посветете посебно внимание на финансискиот план. Можни се неочекувани трошоци. Слободните скорпии можат да запознаат нова личност во знакот Бик. Скорпиите во врска поминуваат низ чувствителен период кога се можни недоразбирања. Сега би уживале во релаксирачко пливање.

СТРЕЛЕЦ

Постабилен прилив на пари ќе го одбележи овој период. Поволен период за планирање и осмислување на нови деловни тактики. Преминувањето на границите на пријателството со некоја личност може да биде главна тема на вашите мисли. Веќе подолго време негувате повеќе од пријателски чувства кон пријателот. Тешка перисталтика на цревата.

ЈАРЕЦ

Овој ден е погоден за службени патувања. Ве очекува успех преку соработка со странски партнери. Слободните Јарци ги чека љубовна авантура на нивните патувања. Јарците кои се во врска планираат заедничко патување со партнерот. Нервоза, поради деловни амбиции.

ВОДОЛИЈА

Планетарните аспекти укажуваат на тоа дека во овој период може да имате тајни непријатели. Зависта на колегите може да придонесе за разни интриги. Водолијата може да запознае интересна личност преку пријател. Повеќе се грижите за себе и за вашите потреби, го запоставивте својот изглед.

РИБИ

Успех ги очекуваат оние Риби кои соработуваат со странски компании. Сепак, бидете внимателни со премногу добри понуди. Денешните аспекти укажуваат на стабилизирање на односот со партнерот. Периодот на криза сега е зад вас. Сега се чувствувате одлично.