Живот и Стил

Дневен хороскоп за петок, 29-ти октомври 2021

Дневен хороскоп за петок, 29-ти октомври 2021

ОВЕН

Среќни сте затоа што сте ги постигнале целите на деловното поле. Може да очекувате позитивен ден пред вас. Ви се допаѓа личност која е на некој начин дистанцирана од вас. Вашиот стомак е чувствителен. Внимавајте што јадете.

БИК

Поволен период е за нови случувања на деловното поле. Можете да очекувате позитивни промени. Можно е партнерот да ги покажал чувствата и нежноста кои ви биле потребни. Можни се проблеми поради нервоза.

БЛИЗНАЦИ

Имате многу опуштен ден во кој ќе можете да постигнете подобра ситуација на работното поле. Саканата личност ќе покаже дека е подготвена за нови промени во вашата врска. Можно е да фантазирате за децата и семејството. Страдате од киселина.

РАК

Ќе имате пресврти кои не ги очекувате, но ќе ве доведат на подобар пат. Ви пречи однесувањето кое го покажува партнерот. Врската која ја имате станува прилично напната и не знаете кое е решението. Консултирајте се со лекар.

ЛАВ

Многу работи се неизвесни и чувствувате дека имате многу тешкотии кои ќе треба да ги решите. Личноста која ви се додворува покажува дека е подготвена да направи сериозни планови за заедничка иднина со вас. Проблеми со чувствителните очи.

ДЕВИЦА

Поволен ден за нови планови. На полето на работа ќе ви се даде шанса за некоја нова соработка. Не знаете како да реагирате на провокациите што ви ги упатува саканата личност. Зголемете го внесот на магнезиум.

ВАГА

Подготвени сте да покажете дека сте одговорни и дека ќе дадете се од себе за да ги остварите вашите амбиции. Во текот на овој ден ве очекува поволен период за љубов. Можни се помали проблеми со кожата.

ШКОРПИЈА

Можете да очекувате можност за нова работа доколку ја барате. Судбината ќе биде на ваша страна. Ќе направите сѐ што е во ваша моќ да ги остварите вашите желби на полето на љубовта. Контактирајте го вашиот лекар за преглед.

СТРЕЛЕЦ

Склучувањето нов деловен договор може да ви отвори нови врати кога станува збор за вашето поле на работа. Доколку сте слободни, можете да се надевате на позитивни околности на полето на емоциите. Се чувствувате одлично.

ЈАРЕЦ

Имате многу деловни обврски, па затоа е важно да направите соодветна организација. Вашата емотивна ситуација би можела да биде нестабилна доколку сте во врска со личност која веќе е во врска. Зголемете го внесот на витамини.

ВОДОЛИЈА

Низ среќни околности доаѓате до нова деловна можност, но и до нови информации кои ви се важни на ова поле. Нова љубов е пред вас и можете да се надевате на среќа. Променете ги лошите навики.

РИБИ

Ве очекува фаза во која ќе бидете задоволни од околностите на полето на работата. Пред вас е поволен период. Имате доверба во партнерот. Може да очекувате дека ќе можете да имате хармоничен однос.

извор: Нетпрес