Живот и Стил

Дневен хороскоп за петок, 22-ри октомври 2021

Дневен хороскоп за петок, 22-ри октомври 2021

ОВЕН

Можеби не сте најдобро расположени. Пред вас е период во кој ќе има некои компликации со вас. Сакате промена во љубовниот план и подготвени сте да влезете во нова врска. Мал проблем со колкот.

БИК

Mоже да очекувате некои ненадејни промени на работното поле и нема да ви биде лесно да ги решите сите проблеми. Ве очекува период во кој ќе имате бројни нестабилности во односите со партнерот. Проблем со нозете.

БЛИЗНАЦИ

Доколку се занимавате со приватен бизнис, ве очекува ден кој може да биде поволен за подобрување во оваа област. Доколку сте сами, наскоро ќе ви се случи ново познанство и нови емоции. Внимавајте на варењето.

РАК

Пред вас се некои тешкотии кои би можеле да ве спречат на патот кон вашиот деловен успех. Можете да очекувате контакт со поранешен партнер кој ќе ви понуди помирување. Одлуката ќе зависи од вас. Можни болки во грлото.

ЛАВ

Ве очекува фаза во која ќе имате важни настани на деловно поле. Подгответе се и работете на концентрацијата. Не очекувајте дека ќе можете да направите некои големи промени на ова поле. Вашата тироидна жлезда е чувствителна.

ДЕВИЦА

Денес не е добар ден за вас. Не преземајте ризици на работа. Сакате да добивате внимание и љубов од личноста за која се грижите. Главоболка и замор.

ВАГА

Полека почнуваат деловните промени кои долго ги очекувавте и посакувате. Можно е да не сте примиле доволно емоции и да сте подготвени да ја прекинете врската во која се наоѓате. Заморот ве придружува.

ШКОРПИЈА

Имате желба да бидете успешни и ќе направите се што е во ваша моќ за да го остварите тоа. Уживате во секојдневниот флерт и не сте подготвени за нешто посериозно. Сепак, слободата сега ви е најважна. Се чувствуваш добро.

СТРЕЛЕЦ

Моментално сте во стагнација и воопшто не ви се допаѓа оваа ситуација. Ова не е добро време за големи деловни промени. Уживате во секојдневниот флерт со личноста за која се грижите. Проблеми со алергиски реакции.

ЈАРЕЦ

Чекате кога е во прашање работата и финансиите. Работите не одат онака како што се надевавте. Ве очекува период во кој ќе можете да имате стабилен однос со партнерот. Се чувствувате добро.

ВОДОЛИЈА

Сакате да се посветите на вашата работа и да го направите напредокот што го планирате долго време. Можно е да имате некоја забранета љубов или да ви се допаѓа личноста со која ќе имате проблеми. Генерално добро!

РИБИ

Ви претстои период во кој ќе треба да размислите и да направите некои нови деловни тактики. Интуицијата може да ви укаже на поволните промени кои претстојат. Ве очекува добар ден. Одморете повеќе.

извор: нетпрес