Живот и Стил

Дневен хороскоп за петок, 10-ти декември 2022-ра

Дневен хороскоп за петок, 10-ти декември 2022-ра

ОВЕН
Ќе имате и добри и не толку добри можности, кои сепак треба да ве направат посилни и постабилни. Не му се препуштајте на лошото расположение, туку обидете се да ја совладате ситуацијата. Во семејството ќе имате разбирање и таму ќе најдете сѐ што ви треба. Повторете си дека животот е добар и ве очекуваат многу можности.

БИК
Побарајте поддршка од луѓето со кои работите за да ви помогнат да се справите со вашите проблеми. Исто така, бидете трпеливи во задоцнетите проекти, менувањето на роковите или невраќањето на долговите. Работите наскоро ќе си дојдат на свое место. Вечерта ќе договорите средба со личност која доаѓа од далеку или друга пријатна средба.

БЛИЗНАЦИ
Имате работа, не трошете време на неважни работи. Проблемите од професионална природа ќе предизвикаат некои од вас да побараат компетентно мислење од почитувани специјалисти. Не се стеснувајте да зборувате отворено за работите што ве мачат. Новото познанство ќе се претвори во силна врска, но тоа не мора да биде интимна.

РАК
Се чини дека сте во добро расположение по празникот. Некои ќе ја завршат седмицата со промена на работното место. Ова ќе ги одбележи вашите досегашни напори да го покажете најдоброто за што сте способни. Вашиот успех е заслужен. Непотребно е да се покаже скромност. Сега е време за славење.

ЛАВ
Внесете ред и организација насекаде, дури и ако на некои тоа не им се допаѓа. Дејствувајте независно и цврсто следете ги своите цели. Можеби ќе преземете чекор кој ќе бара ваша целосна концентрација. Влегувате во нов период за вашата иднина, а тоа ве обврзува да бидете одговорни кон себеси.

ДЕВИЦА
За повеќето од вас денот ќе мине во деловна комуникација и состаноци. Ќе бидете зафатени со работа, но вашите напори ќе вредат. Бидете искрени со вашите најблиски, тие ќе го ценат тоа. Споделете ја вашата возбуда и сметајте на поддршка. Во љубовната сфера ве очекуваат изненадувања, но пријатни. Ќе уживате во вниманието, љубовта и новините.

ВАГА
Ќе се чувствувате ослободени во однесувањето и без преминување на граници и норми ќе создавате корисни контакти. Нечиј грижлив однос кон вас ќе ви донесе и радост. Материјални и лични придобивки поврзани со патување или доаѓање преку луѓе од друг град или земја.

ШКОРПИЈА
Ви претстои ново познанство кое наскоро ќе прерасне во плодна соработка. Нејзините резултати финансиски ќе ја осигураат иднината на многумина од вас. Не претерувајте со ласкање во однос на личноста што ја посакувате.

СТРЕЛЕЦ
Имате големи планови за денеска, кои би можеле да ги реализирате но само доколку сте максимално организирани и не дозволувате мешање во вашиот работен процес. Сфатете ги сериозно сопствените обврски и бидете подготвени за секакви ситуации, а не само за оние што самите ги очекувате. Вечерта ќе имате прилика да прославите.

ЈАРЕЦ
Нема да ви недостигаат ситуации во кои ќе го покажете вашето брзо размислување и способност да останете смирени. Најдобро е ако воопшто можете да се воздржите од коментари. На овој начин ќе се спасите од многу последователни разочарувања. Бидете активни во вашите работи и ќе успеете. Добра разврска на личните проблеми.

ВОДОЛИЈА
Нечии совети ќе ви помогнат полесно да се справите со прашање кое сметате дека е тешко да се реши. Ќе напредувате во област која бара снаодливост, брзо размислување и навремена акција. Побарајте го пријателот со кој би се чувствувале пријатно и добро.

РИБА
Не бидете премногу самоуверени. Проверете ги информациите со кои работите за да не бидете разочарани. Средбата со пријател ќе ви ја направи поразлична вечерта.

извор:нетрес.ком.мк