Живот и Стил

Дневен хороскоп (21 декември 2021)

Дневен хороскоп (21 декември 2021)

ОВЕН

Работа: Поволен ден за сите оние кои планирале да започнат приватен бизнис.

Љубов: Комуникацијата со партнерот е многу отворена и директна. Некои проблеми може лесно да се решат.

Здравје: Аритмија. Задолжителен е преглед кај кардиолог за понатамошна анализа.

БИК

Работа: Се одложува долгоочекуваната соработка. Време е да ги промените вашите приоритети. Повлечете се кон себе.

Љубов: Тешко ви е да ги покажете емоциите на вистински начин.

Здравје: Тежок ден полн со нервоза, напнатост. Вашите реакции се многу импулсивни.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Благодарение на добрата организација што ја имате, ќе успеете да надминете некои деловни пречки и доцнења.

Љубов: Партнерот очекува од вас да преземете иницијатива и да покажете во која насока ќе одите понатаму.

Здравје: Проблеми со грлото. Потребен е преглед.

РАК

Работа: Не си поставувајте премногу високи цели за кои сте свесни дека не можете да ги исполните.

Љубов: Иако сте дале се од себе за да му угодите на партнерот, тој од вас бара повеќе слобода и простор.

Здравје: Проблеми со видот

ЛАВ

Работа: Нагласена е потребата од одредена доминација и докажување, сакате повторно да бидете први во се.

Љубов: Се стремите кон драстични промени во животот и размислувате да продолжите понатаму. Ви требаат исечоци.

Здравје: Потребна е детоксикација.

ДЕВИЦА

Работа: Новиот бизнис што го имавте на ум отиде во сосема погрешна, поинаква насока. Тоа ве депримира.

Љубов: Имате добар однос со саканата личност, комуникацијата е искрена. Обидете се да најдете повеќе време за одмор.

Здравје: Страдате од несоница.

ВАГА

Работа: Доколку сакате да успеете во бизнисот, неопходно е да го одвоите приватниот и професионалниот живот.

Љубов: Го оптоваривте партнерот со некои ваши деловни проблеми и тој полека почнува да се дистанцира.

Здравје: Посетете општ доктор

ШКОРПИЈА

Работа: Не можете да прифатите неуспех и пораз. Едноставно не е во вашата природа лесно да го трпите тоа. Затоа можете да бидете многу напнати.

Љубов: Посветени сте на семејството, исполнети сте со времето што го поминувате со нив.

Здравје: Чувајте се од настинки

СТРЕЛЕЦ

Работа: Денеска на работа бидете многу внимателни. Не дозволувајте ништо или некој да ви ја наруши концентрацијата.

Љубов: Партнерот мисли дека вашите барања се комплицирани, дека во исто време барате од него многу внимание

Здравје: Проблеми со чувствителна кожа.

ЈАРЕЦ

Работа: Не е лесно да се подобри односот со колегите. Се обидувате, но како нешто да недостасува секогаш.

Љубов: Има личност која се обидува да пријде и која се обидува, но вие не сакате да и дадете ниту еден позитивен сигнал.

Здравје: Би ви годела рекреација

ВОДОЛИЈА

Работа: Прилично сте пасивни, незаинтересирани за каква било нова работа, иако финансиската состојба е катастрофална.

Љубов: На вашиот партнер му треба внимание, но вие делувате малку незаинтересирано. Видливо е незадоволството.

Здравје: Нервна напнатост.

РИБИ

Работа: Ќе добиете важна поддршка од личност од деловното опкружување. Ќе ти даде ветер во грб.

Љубов: Заедно со партнерот можете да организирате домашна забава која ќе ви го подобри расположението.

Здравје: Го преувеличувате проблемот што го имате и станувате параноични.

извор: нетпрес

Останати вести од Живот и Стил