Радио Милева

Дино Мерлин сними дует со Сенидах, откако претходно ја одбил оваа многу попопуларна српска поп-фолк ѕвезда! (ФОТО)

Дино Мерлин сними дует со Сенидах, откако претходно ја одбил оваа многу попопуларна српска поп-фолк ѕвезда! (ФОТО)

Познатиот пејач Дино Мерлин, наводно, одбил да соработува со српската фолк дива Јелена Карлеуша и ја одбил нејзината понуда да сними дует со неа.

Сепак, една друга пејачка имала повеќе среќа. Станува збор за помалку познатата Сенидах Хајдарпашиќ, чија кариера оди во нагорна линија и станува сепопопуларна.


Видеото е готово и е снимено во Истанбул. Мерлин остана доследен на себеси и на својот правец во музиката што го негува со децении.

„Не сте свесни колку добро звучи! Тие ќе ги објават песната и видеото за десет дена. Ова ќе биде вистинско освежување бидејќи Дино со години немаше дует“ – открива близок извор до пејачот, додека српски извори тврдат дека „босанскиот оџа“, ја прифатил соработката со Сенидах по муслиманска линија.

Останати вести од Радио Милева