Радио Милева
Штркот повторно доаѓа

Димитар Атанасовски пресреќен: Пред неколку дена стана татко по вторпат, а сега повторно доаѓа принова во семејството (фото)

Димитар Атанасовски пресреќен: Пред неколку дена стана татко по вторпат, а сега повторно доаѓа принова во семејството (фото)

Пејачката Сара Мејс и радио водителот Димитар Атанасовски пред неколку дена станаа горди родители по вторпат.

На свет дојде нивната втора љубов, синчето Кирил кое се роди во една приватна клиника во Скопје.

На радоста и нема крај, а деновиве таа дополнително ескалира бидејќи Димитар ќе стане вујко, а Сара вујна.

За оние што не ги разбираат семејните титули, сестрата на Димитар е бремена за првпат, па семејството ќе биде пошироко и побогато, а Илина и Кирил ќе станат и добијат први братучеди со кои ќе растат заедно.

Инаку, деновиве Сара и Диме ги направија првите прегледи на синчето, а фотографиите од овој момент ги објавија јавно.

фото:Инстаграм/Димитар Атанасовски

Останати вести од Радио Милева