Радио Милева
сите ги изнасмеја

Дилета Леота се испружи колку што е долга и широка во шоу емисија: Познатата спортска новинарка се лизна, падна и покажа што носи под мини фустанчето (ВИДЕО)

Дилета Леота се испружи колку што е долга и широка во шоу емисија: Познатата спортска новинарка се лизна, падна и покажа што носи под мини фустанчето (ВИДЕО)

Најпопуларната спортска новинарка во Италија, атрактивната Дилета Леота повторно се најде во центарот на вниманието на италијанската јавност. Сексапилната Дилета со години е заштитен знак на телевизијата DAZN и често ја гледаме на терените во Серија А.

Откако се појави на ТВ екраните, таа воодушеви многумина со својот изглед и убавина, а за само неколку месеци од непозната водителка стана една од најпопуларните новинарки во светот на спортот. Дури 8,6 милиони луѓе ја следат Дилета на Инстаграм, што е доволен показател колку таа навистина е популарна.

По летната пауза, Дилета се врати на ТВ екраните на телевизијата ДАЗН, а пред неколку дена беше и гостинка во една од забавните шоу емисии, каде поради неверојатна ситуација повторно се најде во фокусот на вниманието на јавноста.

Имено, во забавното шоу, една нејзина колешка решила да се пошегува со неа, па договорила Дилети да ја полеат со некаква прехрамбена желатин материја во емисијата, што на крајот и им успеало, а тоа навистина ја шокираше популарната новинарка.

Дилета стана и се обиде да му возврати на водителот со дел од желатинот.

Но, убавицата се лизна на лизгавиот под во студиото и се испружи колку што е долга и широка, што одново уште повеќе ги насмеало сите како во студиото, така и ТВ гледачите.

За среќа Дилета остана неповредена… Не барем посериозно иако паѓањето беше болно!

На крајот дури и самата се изнасмеа, свесна дека шоуто оди во живо и цела Италија го гледа нејзиниот пех.

На некои им беше смешно, ама на многумина и возбудливо, зашто подот лизгав, а фустанчето кусо, па откако се спружи,  русокосата убавица  покажа што носи под мини фустанчето.

Погледнете како тоа изгледаше, откако снимката стана атракција на социјалните мрежи.

Останати вести од Радио Милева