Радио Милева
освежувачка промена

Џулија Робертс со години не го менува својот изглед, а сега направи драстична промена (фото) 

Џулија Робертс со години не го менува својот изглед, а сега направи драстична промена (фото) 

Една од најубавите актерки Џулија Робертс со години не го менува својот изглед, а сега реши да направи драстична промена за промоција на луксузните часовници од брендот „Chopard“ во Женева.

Јулија за споменатата пригода се „скоцка“ од глава до пети, а за панел дискусијата и промоцијата на часовниците од споменатиот бренд избра убав бел костум.

Сепак, вниманието на јавноста го привлече фризурата на актерката, односно свежо исечените шишки кои во комбинација со нејзината стандардна долга коса ја истакнаа линијата на лицето.

Фото: Принтскрин/Профимедиа/Твитер

Останати вести од Радио Милева