Радио Милева
не брои години

Џоан Колинс на 90 години позира во бикини покрај три децении помладиот сопруг (фото)

Џоан Колинс на 90 години позира во бикини покрај три децении помладиот сопруг (фото)

Таа се соблече во бикини и ни покажа како ужива на базен со нејзиниот петти сопруг Перси Гибсон.

Спасот од високите летни температури го најдоа во базенот, а сите забележаа дека актерката изгледа одлично на прагот на 10-тата деценија.

Бело бикини, очила за сонце и бела капа беа главните ѕвезди на нејзиниот стајлинг, додека нејзиниот сопруг се одлучи за розов костим за капење и уживаше на душек.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joan Collins (@joancollinsdbe)

– Ова ми е петти брак, најсреќен, и последен. Перси е прекрасен човек, тој е мојата сродна душа. Тоа не значи дека одвреме-навреме не се караме, но генерално имаме многу разбирање еден за друг – изјави еднаш актерката.

Двајцата се запознале во 2000 година кога Перси имал 36, а Џоан Колинс 67 години. Оттогаш тие се неразделни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Joan Collins (@joancollinsdbe)


– Тоа што сум постара не ни беше важно. Беше вртоглаво, беше фантастично, а јас и Перси лудо се заљубивме. Конечно ја најдов мојата вистинска сродна душа – изјавила таа за Би-Би-Си за нивната средба.

– Фала му на Бога што се омажив за некој кој е 30 години помлад од мене. Не би издржала со некој на моја возраст – изјавила еднаш актерката.

фото:Инстаграм принтскрин/ rene_horsch

Останати вести од Радио Милева