Радио Милева
уште еден талент

Џенифер Анистон откри што би работела доколку не беше актерка – ова сигурно не сте го знаеле (фото) 

Џенифер Анистон откри што би работела доколку не беше актерка – ова сигурно не сте го знаеле (фото) 

Домот на Џенифер Анистон е доказ дека популарната актерка има уште еден талент. Имено, дизајнот на ентериер е област во која таа се истакнува.

Од создавањето на профилот на Инстаграм, Анистон им даде на фановите поглед на нејзината приватност и личен простор, откривајќи дека има голем интерес за дизајнот на ентериер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @nina.clare

Во 2011 година, Џенифер купи имот од 1965 година, а куќата беше естетски далеку од она што го сакаше. Имотот во Бел Ер вреди 21 милион долари. За да ја уреди околината на куќата, актерката собрала тим дизајнери на ентериер и екстериер и со нив ја создала својата оаза. Педесет и четиригодишната Џенифер Анистон веќе неколку пати проговори за нејзината страст кон дизајнот на ентериер и не е тајна дека таа страст можеби би ја претворила во кариера доколку не станела актерка.

– Сакам да поврзувам домови и да создавам простори. Можам да отидам дома и да видам што и треба. Тоа е забавен процес. Јас напредувам во текот на тој процес – изјавила Анистон и открила дека таа и нејзиниот поранешен сопруг често се расправале околу украсувањето на куќата бидејќи понекогаш немале иста визија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)


Домот во кој Анистон живее со кучињата се простира на 8.500 квадратни метри и има четири спални соби, шест бањи, винарска визба и луксузен базен. Кога го украсувала својот дом, сфатила дека ја привлекува дрвото, каменот и бронзата, материјали кои имаат вистинска суштина и длабочина.

– Колку и да е нешто убаво или гламурозно, тоа мора да биде топло и привлечно за да се чувствувате добро во просторот. Покрај тоа, парче мебел треба да изгледа секси, но удобноста сепак е на прво место – изјавила Џенифер.

Фото: Принтскрин/Инстарам/Џенифер Анистон

 

Останати вести од Радио Милева