Радио Милева

Девојката со точакот и убавото секси фустанче – погодувате ли која е оваа наша позната дама? (фото)

Девојката со точакот и убавото секси фустанче – погодувате ли која е оваа наша позната дама? (фото)

Убаво пролетно време, мирис на липи, цвеќиња и возење на велосипед низ град во облека во која ни е убаво, тоа е начин и стил на живот или едноставно рекреација која ни прави кеф.

ТВ водителката Елена Стефановска не секогаш сака да се вози во автомобили, некогаш во нејзиниот живот со стил е и возењето велосипед за што вели:

-Неделно расположение. Природа и друштво. Уживање во убав амбиент е дел од културата на живеење. А некогаш е доволно само идеја и љубов спрема природата. За тоа не ти треба многу,пишува Елена.

Нејзината појава дополнитело впечатлива ја направи макси фустанот со точки и гол грб што е во главниот фокус.

Нема сомнеж дека Елена била магнет за погледи, но од објавата на Инстаграм и инспирација за мода како и поттик за возење велосипед.

Инаку, Стефановска деновиве ужива во Милано од каде праќа фото поздрави на Инстаграм.

Останати вести од Радио Милева