Радио Милева

Десет години држи иста диета: Хали Бери ја откри тајната за својата совршена линија

Десет години држи иста диета: Хали Бери ја откри тајната за својата совршена линија
фото: профимедиа

Хали Бери на својот „Инстаграм“ често споделува фитнес совети со своите фанови, а сега им ја откри тајната за совршената линија.

Иако можеби некои помислија дека станува збор за гените, актерката откри дека зад нејзиниот изглед има многу труд.

„Ќе ви откријам што ме држеше во последните години во форма и енергија – диета“ призна актерката.

 

View this post on Instagram

 

This week is FLASHBACK #FitnessFriday and it covers what has kept me fit, healthy and full of energy for the past decade: diet! Our inner warrior is only as good as how we choose to nourish it, and what we eat builds our foundation. I’m thrilled to share this week’s #PHITTalks, because I think it’s safe to say @peterleethomas and I are on a nutrition mission. Check stories or IGTV and join the conversation – planning meals to coincide with exercise routine, curbing that soda addiction (guilty!), eating to cope with anxiety, and the cleansing benefits of Green Kamut Wheatgrass ?. Let me know what you guys love to fuel your body with in the comments, and Happy #FitnessFriday ♥️

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

 

„Да добро прочитавте, десетгодишна диета. Не, не не грижете се. Не станува збор за класична диета која подразбира гладување, туку за разновидна храна која подразбира исфрлање на нездрави намирници. Нашиот внатрешен „војник“ е добар само доколку добро го храниме, а тоа што јадеме ја гради нашата основа“ напиша Хали и покрена дискусија за важноста на планирањето и вежбањето, но и завиноста од сокови.

Во дискусијата се приклучи и нејзиниот тренер кој истакна дека јајцата, авокадото и оревите ќе ви дадат енергија за било какви вежби.

Актерката истакна дека не може да им одолее на соковите, па од време на време знае да се почасти.

Останати вести од Радио Милева