Радио Милева
црно - на бело

Деновиве нејзината песна е хит на социјалните мрежи – ќе погодите ли која пејачка е на фотографијата?

Деновиве нејзината песна е хит на социјалните мрежи – ќе погодите ли која пејачка е на фотографијата?

Пејачката Вики Миљковиќ на музичката сцена се појави на домашната музичка сцена во текот на 90тите години, а некои нејзини песни денес се хитови.

Има многумина кои веруваат дека пејачката никогаш не изгледала подобро, особено затоа што се појавува во улога на жири во музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“.

Вики има бројни хитови зад себе, но овие денови голем хит на Тик Ток е нејзината песна „Црно на бело“ за која има и посебна кореографија.

Кога ќе ги погледнете нејзините фотографии и снимки од минатото, очигледно е дека Вики многу се променила.

Имено, на почетокот на кариерата имала виткана коса, а она што ја прави препознатлива е секако нејзината насмевка.

фото: Инстаграм

Останати вести од Радио Милева