Радио Милева
секс скандал

Дениз Дејм во „секс шема“ со познат српски политичар: Словенечката старлета од „Задруга 5“ „опслужува“ бивш српски министер? (ФОТО)

Дениз Дејм во „секс шема“ со познат српски политичар: Словенечката старлета од „Задруга 5“  „опслужува“ бивш српски министер? (ФОТО)

Учесничката во најновата сезона на реалното шоу „Задруга 5“ која предизвика најмногу коментари, словенечката старлета Дениз Дејм, веќе неколку месеци е во врска со поранешен српски министер, пишуваат српските медиуми.

Како што ексклузивно дознава српски Курир, двајцата се гледеле на различни локации во главниот град на Србија, а непосредно пред словенечката старлета да влезе во реалното шоу, вечерта ја поминале во еден ресторан во Скадарлија, каде дури и разменувале нежности. Уживале во традиционалните српски специјалитети, прво во летната бавча на ресторанот, а потоа, на инсистирање на екс-министерот, се повлекле во затворениот дел на истиот, каде што можеле да разговараат во мир и да уживаат во страсните прегратки и бакнежи.

Инаку, според информациите, оваа двојка се сречќавала на тајни локации во градот, на што инсистирал поранешниот министер, кој дури и по излегувањето од зградата во Немањина 11, се нашол на важна позиција во Србија.

 

Главната причина зошто се обидел на секој начин да ја скрие оваа афера е тоа што е во вонбрачна врска со долгогодишна партнерка. Инаку, за министерот и претходно се зборуваше дека верноста кон неговата партнерка не му е посилна страна, како и дека сака да поминува време во друштво на старлети, со кои се гледал во изнајмени станови, елитни ресторани и на деловни посети и патувања.

Според изворите на српски Курир, министерот целосно ја „загубил главата“ по словенечката старлета, па при секоја средба и купувал скапи подароци, на кои атрактивната Дениз не останала имуна. Самата Дениз признава дека има тајна врска со моќен маж во Белград, но истакнува дека не ја сфаќа премногу сериозно иако од рзбирливи причини не ја открива личноста.

Фото: Инстаграм принтскрин/denisedameofficiel

Останати вести од Радио Милева