Мегафон

Денеска сонце, утре дожд, од недела снег!

Денеска сонце, утре дожд, од недела снег!
Времето во Македонија ќе биде претежно сончево, а попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Кон крајот на денот веќе ќе биде значително облачно со умерен до засилен северозападен ветер.
Утринската температура ќе се движи од минус три до седум, а дневната од 20 до 25 степени.

Во сабота ќе има локален дожд и ќе дува умерен до засилен северен ветер што ќе предизвика пад на дневната температура за околу осум степени.

Во недела преку денот ќе биде стабилно, а кон крајот на денот и во текот на ноќта се очекува заладување со засилен ветер и врнежи од дожд, и снег на планините.

извор:курир

Останати вести од Мегафон