Радио Милева
голи

Денешните пејачки имаат разни провокативни изданија но, постарите некогаш се фотографираа целосно голи – Брена, Гоца, Нада како млади ги покажуваа бујните гради (фото)

Денешните пејачки имаат разни провокативни изданија но, постарите некогаш се фотографираа целосно голи – Брена, Гоца, Нада како млади ги покажуваа бујните гради (фото)

Српските познати пејачки имаат различни провокативни изданија, а постарите се сликаа целосно голи.

Иако во тоа време беше табу да се објавуваат познати личности разголени на фотографии, многу дами се осмелија на тој чекор.

Нада Топчагиќ

На социјалните мрежи се појави фотографија од пејачката од младоста на која со раце ја покрила својата бујна биста.

“Боже, излезе нешто добро од мене. Јас бев таква убавица од нашето време”, напишала Нада кога ја видела фотографијата.

Билјана Јевтиќ

Пејачката Билјана Јевтиќ денес има 62 години и е во хармоничен брак со својот колега Александар Илиќ, а на почетокот на кариерата направи многу провокативни фотографии на кои ги покажа голите гради.

Весна Змијанац

Сузана Манчиќ

Нада Топчагиќ во една прилика објави фотографија од младоста кога била на море со Сузана Манчиќ. Тие двајца потоа позираа топлес со голи гради.

„Време на дружење, младост и безгрижност. Јас и мојата драга Сузана Манчиќ“, напиша тогаш Нада на Инстаграм.

– Бевме убави, млади, весели и безгрижни, се сликавме, па што?! Тоа беше одамна сега историја. Ја сакам Нада и нејзиниот ведар дух – изјави тогаш Сузана Манчиќ.

Лепа Брена

Дури и Лепа Брена во екот на популарноста се сликаше гола, па под мрежест фустан се гледаа нејзините голи гради. Пејачката тогаш беше многу помлада.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Естрадни Музички Времеплов/З.Кузмановиќ Муња

Останати вести од Радио Милева