Радио Милева

Денес живее во куќа од пола милион евра, а вака изгледа собата во која Пријовиќ го поминала детството (фото + видео)

Денес живее во куќа од пола милион евра, а вака изгледа собата во која Пријовиќ го поминала детството (фото + видео)
фото: инстаграм

Една од најпопуларните млади пејачки Александра Пријовиќ претходната година стапи во брак со посинокот на Лепа Брена, Филип Живојиновиќ.

Претходната година во март, Филип и Алесандра го добија синот Александар. По породувањето Александра и Филип со синот се преселија во нова куќа на Бежаниска коса, а како што пишуваа медиумите таа вреди околу пола милион евра.

 

фото: Принтскрин/фб

Александра во една прилика во емисијата „Премиера – викенд специјал“  зборуваше за своето детство, за своето потекло, за улогата на мјка…

фото: Принтскрин/фб

Екипата го посетила домот на Пријовиќ во Бели Манстир каде пораснала како дете.

Нејзината мајка откри дека прв збор кој го проговорила Александра е „не сакам“ и дека како мала држела концерти.

Таа исто така откри дека како дете Пријовиќ била многу културна и дека никогаш не ја посрамотила

Исто така таа ја покажа детската соба на Александра во која го поминала детството.

 

Како изгледа собата на Пријовиќ погледнете во видеото.

Останати вести од Радио Милева