Радио Милева
РЕТРО

Денес важи за една од најубавите на Балканот, а погледнете како изгледаше Џејла Рамовиќ пред „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Денес важи за една од најубавите на Балканот, а погледнете како изгледаше Џејла Рамовиќ пред „Ѕвездите на Гранд“ (фото)
фото:џејла рамовиќ/инстаграм принтскрин

Пејачката Џејла Рамовиќ победи на натпреварот „Ѕвезде Гранда“ во 2019 година, кога започна нејзината музичка кариера. Сепак, малкумина се сеќаваат дека таа пред натпреварот во „Ѕвездите на Гранд“ го освои првото место и на натпреварот „Некои нови клинци“.

Кога првпат се појави пред камера, Џејла беше петнаесетгодишно девојче кое изгледаше во склад со нејзината возраст. Тогаш имаше темно кафеава коса и неколку килограми вишок, но беше преслатко девојче, подготвено да ги оствари своите соништа.

Изгледот на Џејла Рамовиќ оттогаш е доста променет. Таа сега е една од најубавите пејачки во регионот, а за нејзината убавина се зборува каде и да се појави. Денес, нејзината коса е светло-кафеава, нејзините линии беспрекорни, а нејзиниот тен совршен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DZEJLA RAMOVIC (@dzejlaramovic)

Џајла во меѓувреме изгради препознатлив стил и музички и визуелно, а денес важи за една од најелегантно облечените млади дами на српската јавна сцена.

фото:Instagram porintskrin/Tik Tok

Останати вести од Радио Милева