Радио Милева
нови времиња, нови услови

Денес има луксузен стан, а еве каде некогаш живееше Ана Севиќ (фото)

Денес има луксузен стан, а еве каде некогаш живееше Ана Севиќ (фото)

Свила и кадифе, базен во средината на дневната соба и мебел од непроценлива вредност, домот на Ана Севиќ денес не е ниту половина скромен од оној во нејзиното родно место Ужице.

По разводот со пејачот Дарко Лазиќ, на кој му ја подари ќерката Лорена, пејачката изгради семејно гнездо покрај нејзиниот сегашна партнер Данијел Недељковиќ.

Ана и Даниел со години се во хармонична заедница, а ги добија ќерката Сена и синот Симеон, а станот во кој живеат зрачи со луксуз и мир исполнет со љубов.

– Ана отсекогаш сакала да има спа центар во својот дом, а Даниел уште пред да се породи почнал да работи на луксузен стан во Врачар. Се трудеше се да биде направено додека Ана излезе од болница, а се проценува дека за тој луксуз платил речиси 50.000 евра – изјавил извор близок до пејачката пред извесно време.

Сепак, не треба да се заборави и во какви услови живеела Ана Севиќ во родното Ужице. Сите кои го следеа учеството на младата пејачка на натпреварот „Ѕвезде Гранда“ се сеќаваат дека имаа можност да ѕирнат во нивните станови или куќи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @showbizz_fotke

Домот на Ана Севиќ во Ужице се наоѓа во ниска зграда со две паркинг места. Станот нуди поглед на целиот град, а на терасата секогаш има убаво украсени цвеќиња.

фото:Instagram printscreen/ anasevicofficial/ showbizz_fotke

Останати вести од Радио Милева