Радио Милева
Одржана

Денес има 67 години, а некогаш била стујардеса која и сега изгледа боженствено – еве која е мајката на Кејт Мидлтон (фото)

Денес има 67 години, а некогаш била стујардеса која и сега изгледа боженствено – еве која е мајката на Кејт Мидлтон (фото)

Мајката на Кејт Мидлтон е неверојатна жена. И по раѓањето на трите деца, на 67-годишна возраст, бабата на принцот Вилијам изгледа божествено.

Имено, поранешната стјуардеса, Керол Мидлтон, денес е баба на дури пет внуци, а изгледа како постарата сестра на нејзините ќерки Кејт и Пајп.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Middletons (@middletonfamily)

Секогаш беспрекорно стилизирана, често е тема на британските и светските медиуми,а последните фотографии на кои таа и Кејт се облечени во ист фустан, започнаа лавина од коментари дека мајката на Кејт Мидлтон е нејзиниот одраз во огледалото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by HELLO! Magazine (@hellomag)

Од друга страна, грижлива и пожртвувана, таа е прекрасна баба за своите внуци, а особено посветена на зетов и свекрва на снаата.

Од првиот ден негува однос со почит кон принцот Вилијам, поради што Кејт е неизмерно среќна.

фото: Guliver Getty Images

Останати вести од Радио Милева