Радио Милева
Тешко детство

Денес е славен глумец, а детството и не му било така сјајно: Погодувате ли кое е детенцето на фотографијата?

Денес е славен глумец, а детството и не му било така сјајно: Погодувате ли кое е детенцето на фотографијата?

Можеби русата коса е вистинската трага со која ќе почнеме да ја решаваме мистеријата, а помага и ако актерот на сликата не е наш туку доаѓа директно од Холивуд. Со сини очи кои сè уште го прават еден од милениците на женската популација, можеби и не е толку тешко да се заклучи дека се работи за познатиот актер Леонардо ди Каприо.

Фотографијата на Леонардо ди Каприо е една од ретките кои го откриваат детството на овој уметник, а според она што го откриваат податоците од неговата биографија, таа воопшто не била идилична како кариерата што подоцна ја создал.

Имено, фотографијата на Леонардо ди Каприо открива и како изгледале претходно неговите родители кои се разделиле кога актерот имал само една година, а тој е и син единец. Неговиот татко е со италијанско и германско потекло.

И родителите на мајка му беа Германци. Во неколку наврати, Леонардо изјави дека се смета себеси за половина Русин, бидејќи неговите предци биле Руси. Поголемиот дел од детството го поминал со мајка си, која често се преселувала низ Лос Анџелес барајќи нови работни места, живееле во сиромаштија, а актерот во едно интервју открил дека пораснал во опасна населба полна со дилери на дрога и дека е среќен што, и покрај таквите околности, никогаш не вкусил.

Името го доби на интересен начин. Неговата мајка почувствувала како бебето Лео се движи додека гледала слика на Леонардо да Винчи во италијански музеј. Холивудската ѕвезда има совршени односи со нејзината мајка. На вистински начин, актерот и се заблагодарува на Ирмелин Инденбиркен за се што направила за него. Ирмелин е со Лео на повеќето настани во Холивуд. Рамо до рамо со него ги следела сите важни настани во неговата кариера.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева