Радио Милева

Денес е една од најзгодните водителки, а вака изгледаше Сања Кужет на почеток на кариерата (фото)

Денес е една од најзгодните водителки, а вака изгледаше Сања Кужет на почеток на кариерата (фото)

Додека била млада познатата водителка на „Ѕвездите на Гранд“, покрај тоа што студираше на  Факултет за географија, се занимаваше и со манекенство,  а потоа се појави на аудидција за ТВ лица од каде што започна нејзината кариера.

Водителакта пред 12 години се појави во еден филм каде што ја имаше улогата на Сенка, по која многумина ја забележаа.

фото: принтскрин/јутуб

Нејзината кариера започна сосема случајно. Таа се пријави на аудиција за ТВ лица каде за БК телевизија, каде што почна да работи. Отаму замина на „Пинк“ каде што водеше информативна емисија, а подцна и водителка на „Бинго“.

Сања Кужет денес важи за една од најзгодните водителки и неколку сезони по ред ги води Ѕвездите на Гранд.

Останати вести од Радио Милева