Радио Милева
„Слатка мала“

Денес е една од најпознатите ѕвезди на „Гранд“, а вака изгледаше како дете – погодувате ли за кого станува збор?

Денес е една од најпознатите ѕвезди на „Гранд“, а вака изгледаше како дете – погодувате ли за кого станува збор?
фото:принтскрин/инстаграм

За почеток, само ќе ви кажеме дека девојчето од фотографијата во жолто фустанче како поголема девојка учествуваше на музичккиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ пред 13 години.

Можете ли да ја препознаете?

Ако одговорите дека на фотографијата се крие Катарина Живковиќ, погодивте.

фото:принтскрин/инстаграм

Пејачката од Лесковац се прослави со учество во споменатото музичко шоу, но и со победа во реалното шоу „Фарма“ во 2010 година, кога освои 100.000 евра. Учеството во „Фарма“ и донесе и врска со Бранислав Јанковиќ, која заврши неславно.

фото:принтскрин/инстаграм

Одминува времето, популарната Каќа објави голем број синглови, од кои многу станаа хитови, а нејзината популарност постојано расте во Србија.

Останати вести од Радио Милева