Радио Милева
храброст

Деми Мур се пресели кај Брус Вилис: Актерката ќе и помага на неговата сопруга која се грижи за него поради сериозната болест (фото)

Деми Мур се пресели кај Брус Вилис: Актерката ќе и помага на неговата сопруга која се грижи за него поради сериозната болест (фото)

Деми Мур се пресели кај Брус Вилис: Таа и помага на сопругата да се грижи за него бидејќи тој се соочува со сериозна болест

Здравствената состојба на познатиот актер Брус Вилис се влошили откако му беше дијагностицирана деменција.

Деми Мур наводно се вселила во домот на нејзиниот поранешен сопруг Брус Вилис, каде што живее со сопругата Ема Хеминг, за да и помогне во лекувањето на познатиот актер на кој му е дијагностицирана деменција и се соочува со бројни здравствени проблеми, пишува „Дејли мејл“. .

Деми Мур реши да и помогне на сопругата на Брус Вилис и неговите ќерки кои се грижат за него поради влошената здравствена состојба поради тешката болест.

„Деми се всели и не заминува до самиот крај“, тврди извор близок на актерката, како што пишува „Дејли мејл“, додавајќи дека актерката претходно поминувала многу време со Брус и неговото семејство за време на пандемијата на коронавирус. .

„На почетокот никој освен семејството не можеше да разбере дека Деми живее со поранешниот сопруг и неговата нова сопруга, но сега има смисла. Деми беше столб на семејството и е решена да се погрижи секој ден што Брус го поминува на овој свет да биде исполнет со љубов“.

Фото: Принтскрин/Профимедиа

Останати вести од Радио Милева