Љубов и Секс

Делот од телото што го миете прв открива какви сте во с*ксот

Делот од телото што го миете прв открива какви сте во с*ксот

Делот од телото што го миете прво кога ќе влезете во кадата, открива неколку интересни детали за вас – на пример, дали сте оптимист, но и какви сте во сексот.

Забавувајте се и бидете подготвени да слушнете некои работи што нема да ви се допаднат!

Гради

Ако прво го миете овој дел од телото, вие сте практична и многу директна личност. Удобноста е најважната работа во вашиот живот, мразите кога некој ве вознемирува додека се обидувате да се концентрирате на нешто и немате ниту најмало трпение за луѓето чии ставови се разликуваат од вашите.

Кога станува збор за сексот, вие сте добар партнер и сакате да пробувате нови работи. Најдобар партнер за вас е оној кој прво ја мие косата.

Лице

Парите се многу важни во вашиот живот и подготвени сте на се за да ги имате. Интегритетот и гордоста не се важни за вас во овој контекст, доколку е потребно, и ќе ги искористите вашите пријатели за да ја постигнете вашата цел.

Честопати е тешко другите да ве разберат, но не ве интересира нивното мислење бидејќи сте многу егоцентрични.

Просечни сте во сексот бидејќи сте прилично себични и само ваше задоволство ви е важно. Најдобар партнер за вас е оној кој прв ја мие интимната зона.

Пазува

Вие сте многу вредни и сигурни, генерално сте популарни меѓу луѓето затоа што сте приземни и секогаш сте подготвени да им помогнете на другите. Понекогаш ве става во неволја затоа што не знаете дали луѓето се добри со вас затоа што ве сакаат или сакаат да ве искористат.

Добри сте во кревет бидејќи се грижите партнерот да ужива исто како и вие, па се обидувате да му угодите. Најдобар партнер за вас е оној кој прв ги мие рамената.

Коса

Оние што ја мијат косата прво покажуваат дека се уметнички тип. Сонувањето е вашето хоби, но затоа можете да постигнете работи што повеќето луѓе не можат. Парите не ви се важни, а вие се дружите исклучиво со уметници и интелектуалци.

Вие сте одличен сексуален партнер бидејќи сакате да го истражувате и задоволувате својот партнер. Најдобар партнер за вас е оној кој прво ви ги мие градите или гениталиите.

Интимна област

Ви недостасува самодоверба, немате многу пријатели затоа што другите сметаат дека сте прилично здодевни. Лесно се откажувате од се штом наидете на пречка, но кога станува збор за сексот, вие сте натпросечно добар партнер. Знаете како да ги покажете своите емоции како малкумина. Најдобар партнер за вас се оние кои прво го мијат лицето или косата.

Рамената

Се чини дека среќата не е многу голема во вашиот живот, па честопати доживувате неуспеси. Сакате да трошите време сами, не сте особено социјални, а парите и моќта се најважни за вас во светот.

Не сте многу добри во сексот затоа што не се грижите за задоволството на партнерот, а најдобриот партнер за вас е личноста која прво ги мие пазувите.

Друго

Вие сте прилично просечни. Имате внатрешна сила, но на луѓето им е тешко да го видат тоа. Треба да негувате малку повеќе авантуристички дух и да научите како да се „продавате“ себеси, бидејќи всушност сте многу допадлива личност со неколку недостатоци.

Просечни сте во сексот, имате многу големи фантазии, но нема доволно храброст да ги внесете во телото. Вашиот најдобар партнер е оној кој прв го мие лицето.

извор: Курир.мк