Радио Милева
Секси лејди

Деколте до папок и гради на мегдан: Антониа Гиговска во ново ултра провокативно издание (фото)

Деколте до папок и гради на мегдан: Антониа Гиговска во ново ултра провокативно издание (фото)

Антониа Гиговска е една од најактивните млади македонски пејачки, а во нејзината кариера нема простор за пауза кога се во прашање настапите, новите песни и спотови.

Периодов е турбо активна со настапи низ ноќните клубови низ Македонија, а паралелно работи и на синглови кои ги најавува на социјалнте мрежи.

Кај Антониа за се’ има смислен концепт, па ниту еден новитет не поминува без професионална фотосесија каде изгледа како ѕвезда од светски калибар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa)

На една од последните фотосесии таа ја истакна својата провокативна страна и сексапил, облечена во боди со длабоко деколте од кое градите беа во преден план.

Иако долгата коса која и е заштитен знак дискретно го покриваше деколтето, тоа беше уште еден момент со кој таа го зачини сексапилот и со малку мистика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa)

-Што би правел после мене, кажи како после нас… Пишува пејачка што најверојатно се дел од стиховите за песната што ја работи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANTONIA GIGOVSKA (@antoniagigovskaa)

Инаку, деновиве Гиговска најави и дует со младата колешка од „Пинк ѕвездички“, кумановката Мартија Станојковиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARTIJA (@martijastanojkovic)

Останати вести од Радио Милева