Радио Милева

Дeјан Манасков во самоизолација покажа уште еден талент за која можеби не сте знаеле дека го поседува

Дeјан Манасков во самоизолација покажа уште еден талент за која можеби не сте знаеле дека го поседува
фото: Инстаграм

Македонскиот ракометен репрезентативец важи за еден од подобрите спортисти кој своето срце го остава на терен.

Дејан за разлика од повеќето, веројатно не многу милува да биде активен на социјалните мрежи, а исклучоци има само кога ракометот е во прашање, па тогаш знае да сподели некоја фотографија од терен.

Дејан поради својот ангажман во унгарскиот ракометен клуб Веспрем, живее во истоимениот град во Унгарија, која вирусот исто така не ја заобиколи.

Изиминатиот период многу од јавните личности особено од понежниот пол се пробаа во кујна и карантинските денови го искористија за да подготват разни јадења и специјалите, па многумина од нив го открија и талентот за готвење.

Meѓутоа, освен домаќинките, својот талент во кујна го покажа и Дејан Манасков кој изминатиот период приготвуваше разни јадења.

Салати, сендвичи, палачинки, бифтек се најдоа на менито на македонскиот ракометар.

Тој крајниот резултат го документираше со мобилиниот телефон и го сподели на социјалните мрежи.

фото: Инстаграм

Останати вести од Радио Милева