Радио Милева
Вистина или не?

„Децата не се нејзини“: Тешко обвинение кон Меган Маркл упатено од нејзината сестра

„Децата не се нејзини“: Тешко обвинение кон Меган Маркл упатено од нејзината сестра

Сестрата на Меган Маркл, Саманта Маркл, наводно започнала лавина различни теории за тоа дали војвотката од Сасекс навистина ги родила своите деца – принцот Арчи и принцезата Лилибет Дијана.
Како што пренесува „24сата.хр“, Саманта наводно на социјалните мрежи напишала дека Меган и принцот Хари користеле сурогат мајка, а синот на Арчи не треба да има кралска титула.

– Верувам дека сурогат мајката се уште не го предала детето. Мислам дека треба да биде задолжително да се дадат докази дека се родило дете од утробата на сестра ми и дека Арчи не треба да има титула, бидејќи мислам дека е вмешана сурогат мајка“, напишала Саманта на Твитер минатата година.го пренесува споменатиот медиум , и додаде:

-Мислам дека поради сликите кои беа објавени, на кои нејзиниот стомак наутро беше голем, а навечер рамен. Нема докази за ДНК дека Арчи е син на Хари и нема докази дека тој и Лили дошле од утробата на Меган.

Сепак, овие обвинувања на сметка на војвотката, според адвокатот на нејзината сестра, се лажни, а оние различни теории кои ја создадоа правдата со тоа што наведе дека сметката на Саманта била хакирана во моментот кога се појавиле овие наводи и дека таа никогаш не пишувала против нејзината сестра.

фото:гети имиџис,профимедиа

Останати вести од Радио Милева