Радио Милева
Со повод

Децата на Мајкл Џексон најпосле се појавија заедно во јавност (фото)

Децата на Мајкл Џексон најпосле се појавија заедно во јавност (фото)

Откако во летото 2009 година кралот на попот ненадејно се замина во вечноста, неговите деца речиси и не сме ги виделе во јавноста.

Парис Џексон почна поинтензивно да се појавува пред две години, кога го сними својот деби албум, додека од Принс и Бланкет речиси и да немаше ни трага ни глас.

Но, откако оваа сезона на Бродвеј се играше претставата „MJ the Musical“, Парис и Принс се почесто шетаат заедно на црвениот тепих.

Минатиот викенд тие им позираа на фотографите пред 75-тото доделување на наградите „Тони“ во легендарниот Radio City Music Hall во Њујорк.

Имаа и добра причина – Мајлс Фрост, кој во популарниот мјузикл на Мајкл Џексон ја освои наградата за најдобар актер. Доби ласкаво признание, а присутните имаа единствена можност да ги видат децата на музичката икона.

фото:Guliver/Getty Images

Останати вести од Радио Милева