Радио Милева
алиментација

Дарко Лазиќ за ќерката плаќа 50 000, а за синот 25 000 динари алиментација: „Марина живее на село, доволно и се тие пари“

Дарко Лазиќ за ќерката плаќа 50 000, а за синот 25 000 динари алиментација: „Марина живее на село, доволно и се тие пари“

Фолкерот Дарко Лазиќ  се сретна со поранешната партнерка Марина Гагиќ во Основниот суд во Рума каде што се одржа првото рочиште по нејзината тужба за старателството на децата.

Двајцата наводно не се договориле околу износот на алиментација, па наводно Марина изјавила дека пејачот за ќерката Лорена која која ја има од бракот со Ана Севиќ дава дупло повеќе пари. Пејачот ги потврди овие информации за Информер.

-Ана добива 50 000 динари (25 000 денари) за Лорена бидејќи живее во град, Од друга страна, Марина живее во село и има далеку помалку трошоци, доволно и се 25 000 динари (12 500 денари). Алексиј е мал и не му требаат многу пари, барем додека не тргне во училиште“ вели пејачот и додава дека Гагиќ последните неколку недели му прави пекол од животот, вели Лазиќ за Информер.

За потсетување, по разделбата со Марина Гагиќ, Дарко започна врска со Барбара Бобак.

фото: инстаграм/дарко лазиќ

Останати вести од Радио Милева