Радио Милева
демантираше

Дарко Лазиќ се огласи по написите дека се степал со новата девојка: „Ги боли мојата среќа“

Дарко Лазиќ се огласи по написите дека се степал со новата девојка: „Ги боли мојата среќа“

Дарко Лазиќ ги демантираше написите дека се степал со својата девојка Барбара Бобак на прослава кој ја организирал негов пријател.

Пејачот тврди дека никогаш не бил посреќен кога е во прашање љубовта, па тврди дека вестите дека се степал со својата партнерка се измислени.

„Таа приказна дека јас и Барбара се степавме нема врска со мозокот, секако дека не е точно. Не разбирам зошто луѓето се обидуваат да ме прикажат во најлошо светло? Очигледно ги боли мојата среќа со Барбара, па се обидуваат да не разделат. И да е вистина, што им е гајле за мојата приватност. Секако дека не е вистина бидејќи со Барбара со сум среќен како никогаш досега“, изјави Дарко за нова.рс, а потоа Барбара го земала телефонот и додала:

„Немојте да пишувате за тоа, Дарко ја кажа целата вистина“, изјави Барбара.

Потсетување, како пренесуваа српските медиуми, Дарко и неговата девојка под дејство на алкохол се степале на една прослава.

фото: е сток/ часлав вукојиќиќ/инстаграм/дарко лазиќ

Останати вести од Радио Милева