Радио Милева
„останавме во добри односи“

Дарко Лазиќ првпат проговори по раскинувањето со Марина Гагиќ: „Не е ни прва, ни последна“

Дарко Лазиќ првпат проговори по раскинувањето со Марина Гагиќ: „Не е ни прва, ни последна“
фото: принтскрин./ дамир дервишагиќ

Пејачот Дарко Лазиќ повторно се најде во центарот на вниманието по вестите дека раскинал со Марина Гагиќ.

По бројни шпекулации тој сега се огласи и откри дека Марина уште пред четири месеци се исила од нивниот дом и дека ставиле крај на нивната љубов.

Имено, Дарко вели дека се одалечил од Марина поради нејзиното незрело однесување и поради честите нејзини критики за неговиот начин на живот.

фото: курир.рс

„Марина и јас се разделивме, но останавме во добри односи. Едноставно се угаси љубовта, малку се одалечивме. Имаме син и тој ни е целиот свет. Тоа е најважно во животот. Алексеј не е должен да ги трпи нашите несогласувања и кавги, и затоа е подборо што се разделивме“, вели Дарко, па откри што не му се допаѓа кај неговата несудена свршеница.

„ Ќе бидам искрена, во одреден момент Марина сакаше да ме задржи на краток повидок како што велат, и не дозволував ниту една жена. Кога го велам тоа, мислам на некои работи од секојдневниот живот. Ние не сме ниту први ниту последни што се случи тоа. Животот продолжува. Знам дека се зборуваше за нашата венчавка, сите сонуваме за некои работи, сонуваме за убав живот, но понекогаш на патот се случуваат и некои други работи. Целиот живот е, се случува луѓето да се надминат едни со други и, ако не можат да преболат некои грешки, секогаш е подобро секој да оди по својот пат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

;

Лазиќ вели многу му пречело тоа што Марина често го критикувала за тоа како живее.

„ Не знам зошто Марина требаше да каже дека главната причина за нашата разделба е тоа што водам расипан живот, пијам или нешто друго. Секој очигледно бара причина да се утеши кога работите не одат според планот, но јас не би зборувал премногу за тоа. Тоа е нешто што се однесува на мене и на Марина, па би сакал да остане така. Таа секогаш ќе биде мајка на моето дете и затоа ќе ја почитувам засекогаш. Марина е веќе четири месеци со своите родители во Печинци, како и нашето дете – вели Лазиќ и објаснува каква врска има со Гагиќ.

„ – Тие доаѓаат кај нас, и тоа е тоа. Мајка ми го сака својот внук, но јас реков дека нема право да се меша во моите и одлуките на Марина. Мојот син доаѓа во Брестац секогаш кога моите сакаат да го видат. Имаме таков договор. Јас и Марина не мора да одиме на суд затоа што не сме во брак, се согласуваме за сè. Јас нормално одам да го видам детето кај нив. Нејзините родители ме почитуваат, тие се нормални луѓе“, вели пејачот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

Инаку, Дарко и Марина го имаат синот Алексиј, а од претходниот брак со Ана Севиќ ја има ќерката Лорена.

Останати вести од Радио Милева