Радио Милева
„можат да ми се смеат до утре“

Дарко Лазиќ никогаш поискрен: „Пороците се зад мене, главата ми беше во торба“ (фото)

Дарко Лазиќ никогаш поискрен: „Пороците се зад мене, главата ми беше во торба“ (фото)

Пејачот Дарко Лазиќ во својата исповед реши да проговори за тоа што го натерало да ги остави пороците и да се смири, па се потсети на ситуацијата кога пред само неколку години успеал да прокоцка стан за една ноќ.

– Луѓето нон-стоп сакаат да ми закачуваат проблеми и скандали на врат, а јас сум уморен да ги демантирам. Последна во низата беше онаа за долгови. Никогаш не сум земал пари однапред за тезга. А ако се случеше, како што велат, да ги земам парите однапред и да не се појавам, ќе ги вратам следниот ден. Секогаш добивам пари кога ќе заврши тезгата. Имав здравствени проблеми, не знам кој е човекот што ми помага. Слободно прати ми и ќе видиме што ќе се случи. Зад мене стои сериозна компанија, ние сме професионалци и не дозволуваме да се случуваат такви работи – вели Дарко и продолжува:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

-Што се однесува до коцкањето, јас веќе го немам тој порок. Порано знаев да преноќам во казино и да го прокоцкам станот! Зборувам за период кога бев многу помлад и кога бев закачен. Не морав да одам на професионална рехабилитација, но ми требаше долго време за да сфатам дека тоа ме води во пропаст. Тешко е да се пресече одеднаш, мора да си карактер за тие работи. Може да изгубите и дури тогаш да сфатите дека можете да живеете без коцкање.

Лазиќ вели дека и покрај коцката, не останал без недвижен имот, туку дека почнал да оди во казино откако обезбедил стан.

– Обезбеден сум што се однесува до недвижнини, имам неколку во близина на Белград, но не сакам да живеам таму. Доста заработувам откако почнав да се занимавам со овој бизнис, така што тука сум сам. Имам две куќи во Брестач, недвижен имот во Белград. Пороците и распуштениот живот се зад мене. После триесет човек некако сам се смирува и мислам дека полека влегувам во таа фаза. Пробав сè, ја ставив главата во торба, пиев, земав сè, но сега се вртам кон мирот и семејниот живот. Мислам дека и кај мене можете да ја видите разликата. Од кога сум кај Каќа, не се сеќавам кога сум се напил некаде до сабајле во кафеана. Сега најдобро ми е да нарачаме храна заедно и да гледаме филм. Уште поубаво е кога доаѓаат моите деца, па заедно уживаме – изјави пејачот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

Дарко вели дека ќе ја изненади Каќа со купување на луксузен стан во Нови Сад за што поскоро да се смират бидејќи сега живеат под кирија бидејќи не сакаат да одат во Белград или Брестач.

– Целта ми е да почнеме од нула со Каќа, да изградиме нешто свое и мислам дека, засега, тоа е во Нови Сад. Не сакам да се враќам на места кои ме потсетуваат на бивши и слично. Никој не знае дека веќе планирам да ја изненадам Каќа со стан. Тоа ќе биде мојот подарок за неа. Сега чекаме да заврши зградата. Таму ќе се гушкаме. Не сакав да живеам во стан од 50 квадрати. Ова што сега го земам чини цело богатство, ќе имаме над 100 квадрати – вели Дарко и додава:

– Кога ќе дојдат моите деца, Каќа ги третира како да им е втора мајка. Нејзината сестра има две деца, мајка и е учителка и знае како да се однесува со децата. Таа се грижи за моите кога ќе дојдат, и се надевам дека еден ден ќе имаме свои. Сега таа го замислува бракот само со мене. Катарина си знае низ кујната како да е родена таму! Сега ми ја меси славеничката торта, знае се да подготви, а луѓето мислат дека е уште една фитнес инструкторка која нема поим од животот. Сите тие имаат предрасуди кон нас, но сите ќе ги убедиме дека работите се поинакви.

Знам дека ни се смеат зад грб.

Пејачот вели дека никој не верува дека врската со Катарина ќе му успее бидејќи се навикнати да менува девојки како чорапи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

-Каќа секогаш вели дека ништо не се сменило меѓу нас откако се запознавме. Се познаваме повеќе од 10 години, нашите семејства се познаваат и меѓу нас секогаш имало симпатии. Одамна бевме во врска, сега дури после толку време се подновивме. И двајцата сме разведени, па решивме да и дадеме уште една шанса на нашата љубов. Гледам дека сега ми се смеат зад грб и велат дека ова со Каќа нема да трае. Велат дека таа за мене е само уште една во низата, но ќе покажам дека тоа не е вистина. Можат да се смеат до утре, знам дека дојде нашето време!

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева