Радио Милева
сплотени само во едно

Дарко Лазиќ и Марина се разидоа, но сега обајцата со емотивни пораки објавија голем повод за славење (ФОТО)

Дарко Лазиќ и Марина се разидоа, но сега обајцата со емотивни пораки објавија голем повод за славење (ФОТО)

Дарко Лазиќ и Марина Гагиќ неодамна открија дека повеќе не се заедно и дека ја раскинале свршувачката, а сега се огласија дека имаат голема причина да слават.
Имено, нивниот син Аексеј денес го слави својот втор роденден, а по тој повод се огласија и Марина и Дарко на своите профили на Инстаграм.

„Секој ден сум благодарна што дојдовте во мојот свет. Твојата насмевка и смеа се мелем за моето срце. Ти не донесе ништо друго освен среќа во мојот живот. Среќен роденден, сине. Мама те сака најмногу на светот“ – напиша Марина, а наскоро следеше и честитка од Дарко.


-„Јас би го дал својот живот за тебе и ќе го издржам најлошото, ќе се борам додека ме има за гордоста на мојот син,  среќата секогаш да те следи, ќе ти го дадам моето срце. Среќен роденден сине“ – напишал пејачот.

Ќе биде ли ова повод да се „закопаат воените секири“, надминат недоризбирањата и 2непомирливите“ разлики меѓу родителите на малиот славеник?

Фото: Инстаграм принтскрин/gagic_marina/darkolazicofficial

Останати вести од Радио Милева