Радио Милева
кој се сака, тој се тепа...

Дарко Лазиќ и Барбара пијани се стапале на прослава: Летале вербални навреди, а потоа и шлаканици, гребења тупаници… (ФОТО)

Дарко Лазиќ и Барбара пијани се стапале на прослава: Летале вербални навреди, а потоа и шлаканици, гребења тупаници… (ФОТО)

Дарко Лазиќ и неговата девојка Барбара Бобак се степале на прослава организирана од нивниот колега Среќко Кречар на почетокот на октомври годинава, по повод полнолетството на ќерката, дознава српски Курир, апренесуваат медиумите во регионот.

Иако се обидуваат на секој начин јавно да ја претстават сликата за среќен и за заљубен пар, вистината сепак е малку поинаква. Тие заедно дојшле на прославата во Крагуевац и биле одлично расположени. Меѓутоа, пред да си тргнат кон дома, настанал хаос. Дарко и Барбара жестоко се скарале пред луѓето од само ним познати причини. Тие се навредуваа еден со друг, создавајќи тензичен набој. Барбара прва го нападнала, а ниту Лазиќ не и останал должен. Според очевидци, и двајцата биле под дејство на алкохол.

 

„Тоа беше страшно! Ваквото непримерно однесување на двајца млади луѓе е за осуда. Викаа едеден на друг, се расправаа, се туркаа, удираа. Таа беше двојно полоша кон него. Каква непријатна ситуација. Видов дека таа го изгреба по лицето, луѓето ги разделија. Тоа беше речиси пред две недели, но се’ уште повеќе се зборува за тоа, отколку за прославата“ – раскажува анонимниот соговорник, кој бил еден од гостите на забавата.

Според него, Лазиќ и Барбара продолжиле да се удираат кога влегле во автомобилот.

„Не можам ни да ви опишам како се тепаа меѓусебно во автомобилот. Тие едноставно не знаат како да се однесуваат. Божем се во љубов, а всушност тие се како „рогови во вреќа“ – заклучува соговорникот. Инаку, ова не е првпат тие двајца да направат ваков скандал.

Несоодветното однесување беше снимено и од камерите н емисијата „Папарацо лов“ минатата недела. Фолкерот беше фатен безброј пати како ги прекршува сообраќајните прописи, и покрај фактот дека едвај ја преживеа несреќата во 2018 година, што исто така самиот ја предизвика. Неодамна, тој и неговата девојка беа гости кај Огњен Амиџиќ и пиеја ракија и наздравуваа со другите гости за време на паузите на шоуто.
Потоа се качија во автомобилот и се упатија кон Нови Сад. Како што забележаа камерите, автомобилот прво го возеше Барбара, а во еден момент зад воланот седна Лазиќ, кој се’ уште нема возачка дозвола.


Телефонски број  на Лазиќ за коментар, не бил достапен. Затоа пак Барбара на своите Инстаграм  приказни сподели интересен „заканувачки“ статус: „Како слатко сите ќе ве тужам, Божееее“!

 

Фото: Инстаграм принтскрин/barbara.bobak/darkolazicofficial

Останати вести од Радио Милева