Радио Милева
трансформација

Дарко Лазиќ претера со тренинзите!? Пејачот редовно посетува теретана, a сега изненади многумина со неговиот изглед (фото)

Дарко Лазиќ претера со тренинзите!? Пејачот редовно посетува теретана, a сега изненади многумина со неговиот изглед (фото)

Дарко Лазиќ долго време се бореше со вишокот килограми, кои во еден момент му се заканија по неговиот живот. По операцијата на желудникот, тој стана сосема друга личност и се посвети на теретаната и здравиот живот. Сепак, многумина мислат дека претерал со тренинзите, и дека сега е преслаб. Дарко ужива во врската со Катарина со која редовно посетува теретана, а нивните заеднички тренинзи очигледно влијаеле на неговиот изглед. Имено, пејачот очигледно се „исушил“, што најмногу се гледа на лицето и нозете на Лазиќ, покрај тоа ја сменил фризурата, односно ја пушти косата да порасне, што изненади многумина.

Дарко и Катарина објавија фотографија на социјалната мрежа Инстаграм и се пофалија со својата фигура, но многумина беа загрижени дека пејачот претерал и дека сега е преслаб. На реакциите за неговиот нов изглед не им се гледаше крајот, а социјалните мрежи беа преполни со коментари.

Меѓутоа, подоцна Дарко објави фотографија во кошула без ракави на која ги истакна извајаните мускули на рацете, па голема е веројатноста дека се е во ред со неговото здравје, а единствениот проблем е што не ги тренирал нозете.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Дарко Лазиќ/Ата Имаџес

Останати вести од Радио Милева