Радио Милева
посебен подарок

Дарко Лазиќ доби специјален подарок, па за малку ќе заплачеше од радост откако го виде изненадувањето (видео)

Дарко Лазиќ доби специјален подарок, па за малку ќе заплачеше од радост откако го виде изненадувањето (видео)

На Тик Ток се појави видео од роденденот на Дарко Лазиќ, кој беше во октомври, и кога неговите обожаватели му подарија посебен подарок.

Дарко доби торта во форма на книга, а она што е особено интересно е што може да се вртат страниците, додека неговите песни се напишани на секоја страница.

„Ова можеш да го јадеш, но немој да јадеш“, рекла слаткарката, а Лазиќ останал збунет.

@garinchagaroRodjendanska torta uradjena od svih hitova Darka Lazica♬ original sound – garinchagaro

Лазиќ беше толку трогнат од овој знак на внимание, што за малку ќе заплачеше. Како изгледаше се’ погледнете во видеото во текстот.

Фото: Принтскрин/Тикток

Останати вести од Радио Милева