Радио Милева
Таа му дозволува

Дара Бубара шокираше со изјавата: 13 годишниот син сам заработува и парите и ги дава на мама

Дара Бубара шокираше со изјавата: 13 годишниот син сам заработува и парите и ги дава на мама

Фолк ѕвездата Дара Бубамара по концертот откри дека нејзиниот 13-годишен син сам заработува пари.

Имено, пејачката изјавила дека одлучила да нема момче и на прво место е нејзиниот син. Потоа, на прашањето дали му дава џепарлак на синот, таа изненадени и кажала дека нејзиниот син Коста сам си заработува.

– На 13 години веќе заработува, неверојатно, но заработува за мајка си. Денеска ми пиша дека заработил 390 долари преку игрите и дека ќе ми ги стави на картичката. Реков благодарам сине – изјави пејачката.

Оваа изјава изненади, особено фактот што тој е само едно мало дете кое на таа возраст треба да ужива во безгрижно детство.

фото:Инстаграм/принтскрин

Останати вести од Радио Милева