Радио Милева
не се вознемирила ...

Дара -Бубамара за час и половина бара 8.000 илјади евра! Пејачката се скарала со сопственикот на клубот и вака го „откачила“

Дара -Бубамара за час и половина бара 8.000 илјади евра! Пејачката се скарала со сопственикот на клубот и вака го „откачила“

Пејачката Дара – Бубамара наводно останала без тезга во Ниш откако се скарала со сопственикот на локалот на кого наводно му побарала дури 8.000 евра за час и половина пеење.

Како што дознава Република.рс пејачката имала договор со сопственикот на клубот да пее три часа за споменатите пари, а ден пред настапот се јавила и го скратила времето, поради што наводно дошло до конфликт.

Пејачката по кратко убедување наводно го откажала настапот во Ниш, но поради тоа не се вознемирила премногу, бидејќи веќе има многу договорени тезги.

– Дара работи со полно работно време во текот на целата година, а настапот во Ниш беше само еден од многуте. Таа пред три недели разговарала со сопственикот на објектот, се договориле за цена од 8.000 евра, а се претпоставувало дека ќе пее од два до три часа со паузи. Локална предгрупа требаше да настапи пред Дара, а имаше план да се наплати и влезот. Пејачката се скарала со шефот на клубот ден пред забавата. Дара најави дека има итни обврски и дека може да дојде  да пее, но само час и половина. Сопственикот и рекол дека за парите што ги понудил очекува најмалку три часа забава, но Дара рекла дека зема многу повеќе пари и дека не мора да доаѓа ако планира да плати помалку“ – вели извор близок до Бубамара.

Пејачката и сопственикот на клубот наводно почнале да се навредуваат.

– Дара му објасни на сопственикот колку и се платени настапите и дека е резервирана до септември. Таа му рече: “Што се однесува до мене, не морам да пеам ни пет минути! Имам настапи преку глава и тие се многу повеќе платени од она што го договоривме”. Тогаш сопственикот почнал да ја пцуе Дара и на крај ја спуштил слушалката – вели соговорникот.

Инаку, Бубамара редовно ги објавува датумите на настапите на Инстаграм, а судејќи по бројот на настапи, месечно заработува добра плата. Според некои медиуми, Дара за еден месец од тезгите заработува над 60.000 евра, а во летната сезона многу повеќе.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/darabubamara_official

Останати вести од Радио Милева