Радио Милева
Што помладо, тоа послатко

Дара Бубамара откри кога ќе се мажи (ВИДЕО)

Дара Бубамара откри кога ќе се мажи (ВИДЕО)

Пејачката Дара Бубамара даде интервју за српскиот портал „Еспресо“ пред еден клуб во Обреновац, каде што таа имаше настап.

Бидејќи работи со полно работно време, Дара откри дали е уморна од силните настапи во различни градови:

„Едно време бев уморна затоа што имав настап секоја вечер во неделата, но еден ден ми е доволен за да закрепнам“ – започна пејачката.

Главна тема со месеци е врската со нејзиното момче Тони, се шпекулираше дека тие не се заедно, па Дара ги демантираше овие обвинувања:

„Заедно сме, но не се појавуваме во јавност, тоа беше негова желба. Се е во ред меѓу нас“ – призна таа.

Зборувајќи за емотивните партнери, фолкерката откри дали го запознала своето сегашно момче со нејзиниот поранешен сопруг:

„Тони и Милан се уште не се запознале. Но, нека се случи кога ќе треба, не форсирам“ – кратко објасни пејачката.

И конечно, со оглед на тоа што нејзината љубов кон 20 години помладото момче Тони цвета, Дара конечно го даде одговорот кога и дали ќе стапне на лудиот камен со избраникот:

„Не планирам свадба, не сум во тој стил. Мислам, животот е чудо. Никогаш не вели никогаш, но не за сега“ – заврши пејачката.

извор: espreso.rs

Останати вести од Радио Милева