Радио Милева
да не биде монотона

Дара Бубамара има нова фрузура и уште поголеми усни кои уште малку да го допрат носот (фото)

Дара Бубамара има нова фрузура и уште поголеми усни кои уште малку да го допрат носот (фото)

Пејачката Дара Бубамара многу вложува во својот изглед и не се колеба отворено да зборува за темата естетските интервенции, како и за промените кои често се решава да ги направи.

Иако има верна публика која е со неа со години, Дара Бубамара се труди секогаш да им подари нешто ново и различно, поради што е секогаш интересна.

Сепак, се чини дека никој не го очекуваше ова. Имено, пејачката сподели фотографија од новата фризура, а овој потег ги изненади нејзините следбеници на Инстаграм, но и уште поволуменозните усни.

Косата ја скрати драстично, а бидејќи последните години имаше долга руса коса, ова беше голема промена. Дара била презадоволна, па веднаш јавно се пофалила, а коментарите не престануваат.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева