Радио Милева
со мама во дубаи

Дара Бубамара гордо го покажа синот: Коста зборува три јазици и сака да биде славен (фото)

Дара Бубамара гордо го покажа синот: Коста зборува три јазици и сака да биде славен (фото)

Синот на Дара Бубамара, Константин Кесиќ успешно го заврши првото полугодие, па неговата горда мајка реши да го почести со убаво патување за празниците. Моментално уживаат во шармот на Дубаи, а во исто време ја искористија можноста да ги посетат знаменитостите во пустинската област која го опкружува градот.

Егзотично патување, секако, бара и егзотичен костим, па пејачката ја заштитила главата од сонцето со турбан, додека момчето ставило карирана марама.

Синот на Дара Бубамара минатата година наполни 13 години и веќе е забележително повисок од неговата мајка, која не сака претерано да го експонира во медиумите, иако сака да зборува за него.

– Коста е мојот најголем успех во животот. Тој оди во англиско училиште во Белград, зборува англиски, француски и шпански. Сакам што има српски и француски пасош – вели Дара Бубамара, која и по разводот остана во пријателски односи со таткото на Коста, Милан.

– Порасна во убаво, добро и воспитно момче, кое не е арогантно, туку скромно. Нема кој да се разгалува. Добар ученик е, тренира – оди на ватерполо и атлетика.

Има спортски дух и често ми вели: „Мамо, сакам да успеам поради тебе и тато“. Тој сака да стане познат фудбалер.

Многумина забележаа дека пејачката од Нови Сад во последните години изгледа значително поинаку отколку на почетокот на кариерата, а сака да нагласи дека најмногу работи на позитивна енергија.

– Имам ужасна самодоверба. Луѓето ја сакаат мојата добра луда енергија. Коста ми вели: „Мамо, знаеш ли зошто те сакаат? Затоа што вие си една душа“.

фото:Инстаграм/Дара Бубамара

Останати вести од Радио Милева