Радио Милева
пејачката непрепознатлива

Дара Бубамара без фотошоп: Ова издание на пејачката ја шокираше јавноста (ВИДЕО)

Дара Бубамара без фотошоп: Ова издание на пејачката ја шокираше јавноста (ВИДЕО)
фото: принтксрин/инстаграм/дара бубамара

Видеото на Дара Бубамара предизвика лавина од коментари.

Пејачката често е мета на критики поради користењето фотошоп и филтри. Неодамна беше објавен список на наводни операции кои Дара ги имала на телото, а некои велат дека во својот изглед вложила 45.000 евра.

Видеото кое беше објавено на „TikTok“ предизвика бројни коментари.

„Даро, што правиш, колку фотошоп всушност користиш“, „Се исплашив“, „Ова нема врска со таа личност на сликите“…се само некои од нив.

Дара во една прилика пред медиумите истакна дека не гледа проблем во тоа и дека ги разубавува сликите како и сите други.

@estradabum♬ original sound – estrada bum

– Медиумите постојано пишуваат дека сум фотошопирала. Што се однесува до сликите, ги разубавувам, се е тоа нормално. Сите го прават тоа и јас не гледам проблем. Што е важно дали некому му смета ако мене ми се допаѓа? Само не ми е јасно како се фотошопира видео? Зошто велат дека го правам тоа кога не е вистина? Само се дебелеам каде што треба. Па, постојано се снимам на одмори. Тука јасно се гледа дека ништо не може да се смени. Искрено не ми е грижа што мисли некој за мене. Секако сум јавна личност, па навикната сум да се кажуваат и пишуваат секакви работи, изјави Дара.

Останати вести од Радио Милева