Радио Милева
нова страница

Данијела Мартиновиќ првпат се огласи за раскинувањето со Петар Грашо: „Тоа е едно убаво минато“

Данијела Мартиновиќ првпат се огласи за раскинувањето со Петар Грашо: „Тоа е едно убаво минато“

Пејачката Данијела Мартиновиќ првпат проговори за раскинувањето на 24 годишната врска со пејачот Петар Грашо.

Хрватската пејачка се огласи за хрватскиот магазин „Глориа“ и истакна дека раскинувањето било неизбежно.

-Не можете да го избегнете моментот кој е неизбежен, вели пејачката која тврди дека врската со Петар Грашо е “убаво минато“.

Петар Грашо по раскинувањето со Данијела започна врска со ќерката на Тончи Хуљиќ, Хана Хуљиќ.

Данијела до неодамна ја следеше Хана на „Инстаграм“, но по обелодување на нивната врска, таа ја отследи.

За потсетување, Данијела и Петар беа во врска 24 години, но никогаш не се венчаа. Веста за нивното раскинување ја изненади јавноста.

фото: Miranda Čikotić/PIXSELL/Damir Dervisagic/instagram/Matea Smolcic Sencar

 

Останати вести од Радио Милева